21 листопада – День Гідності та Свободи

«Ми хочемо бути демократичною державою.

Майдан великою мірою це заманіфестував. Люди, які там стояли, щиро мріяли. Але мрії треба втілювати у життя працею».

Кардинал Любомир Гузар,

релігійний і громадський діяч, філософ, богослов

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України №872/2014 від 13.11.2014 року. Цей день установлено «з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004 й у листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

Цьогоріч наша країна відзначає перший ювілей Революції Гідності – 10 років.

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу.

До цієї дати у науковій бібліотеці:

• проведено національно-патріотичний захід «НЕБЕСНА СОТНЯ. РОЗСТРІЛЯНІ МРІЇ», на який завітали студенти факультету міжнародних відносин і права груп: МВ-21-1, МВ-23-2, МЕВ-23-1, МЛМС-23, МЛМС-23-2, ПРАВО-21-1, ПРАВО-23, СОА-21, СОА-22, СОА-23, ФПА-21, ФПА-22, ФПА-23, ФПЛ-21, ФПЛ-22, ФПЛ-23.

Захід відбувся на замовлення заступника декана з навчально-виховної роботи, старшого викладача кафедри іншомовної освіти та міжкультурної комунікації Катерини Дубініної та доцента кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації Оксани Рогульської.

Провела захід провідна бібліотекар відділу обслуговування користувачів та культурно-просвітницької роботи Антоніна Гогільчина;

• розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Від Революції Свободи до Революції Гідності» (7 поверх, читальний зал).

Докладніше на сайті:

Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності

Наукова бібліотека

Хмельницького національного університету