25 листопада 2020 року кафедрою практики іноземної мови та методики викладання ХНУ було організовано та проведено онлайн семінар

У семінарі взяли участь викладачі кафедри та представники інших закладів освіти, зокрема:

Гайдамашко Ірина Аркадіівна – канд.пед.наук, доцент кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Хом’як Ірина Ярославівна – вчитель І-ї категорії гімназії №2 м. Хмельницького (англійська мова та зарубіжна література). У 2020 році Ірина Ярославівна була науковим керівником дослідницької роботи «Інклюзивна освіта: теорія і практика», яка посіла третє місце на ІІІ-у етапі Всеукраїнського конкурсу захисту дослідницьких робіт МАН України у 2020 році.

Заклевська Оксана Іванівна – вчитель вищої категорії гімназії №2 м. Хмельницького (англійська мова).

Софіян Наталія Вікторівна – вчитель-дефектолог школи №21 м. Хмельницького.

У ході семінару було розглянуто ряд питань стосовно реалізації Концепції розвитку інклюзивної освіти:

– Забезпечення ефективної співпраці закладів професійної підготовки вчителів та закладів середньої освіти з інклюзивною формою навчання

– Професійна готовність майбутніх вчителів іноземних мов до роботи в умовах інклюзивної освіти

– Інтеграція курсів з інклюзивного навчання в освітні програми підготовки вчителів

– Особистісно-орієнтовані підходи до організації процесу навчання з урахуванням концепції розвитку інклюзивної освіти

Запрошені фахівці розповіли про власний досвід роботи з класами з інклюзивною формою навчання, надали рекомендації й побажання щодо оптимізації професійної підготовки майбутніх учителів англійської мови та зарубіжної літератури з урахуванням Концепції розвитку інклюзивної освіти.