Гостьова лекція «Розроблення та запровадження професійного стандарту вчителя: зарубіжний і вітчизняний досвід» (лектор д.п.н. проф. Авшенюк Н.М.)

18 жовтня 2022 року магістранти та аспіранти кафедри (спеціальності 014 «Середня освіта. Мова і література (англійська)», 011 «Освітні, педагогічні науки») відвідали гостьову лекцію на тему: «Розроблення та запровадження професійного стандарту вчителя: зарубіжний і вітчизняний досвід». Модератор лекції Наталя АВШЕНЮК, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

Спікерка ознайомила здобувачів із особливостями розроблення професійних стандартів у зарубіжному і українському досвіді; типологією професійних стандартів; вимогами до професійних функцій вчителя; структурою професійного стандарту вчителя; функціями професійних стандартів; концептуальними підходами до їх реалізації; змістом професійного стандарту вчителя; професійними компетентностями вчителя. Здобувачі ставили запитання та дискутували щодо професійних компетентностей вчителя та їх кореляції з освітніми програмами ЗВО.

Висловлюємо велику вдячність лектору Наталі Авшенюк за високий професіоналізм, високу наукову культуру, змістовну і надзвичайно корисну лекцію, можливість спілкування та набуття наукового досвіду. Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Інформацію підготувала Наталя Бідюк