Інтерактивна онлайн лекція на тему «Teaching Listening Skills» (запрошений лектор – Задорожна І. П.)

23 листопада 2020 року в рамках роботи кафедри зі стейкхолдерами («Запрошений лектор») відбулась інтерактивна онлайн лекція Задорожної Ірини Павлівни – доктора педагогічних наук, професора, завідувачки кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Лекція проводилася для студентів груп СОА – 17-1, СОУ – 17-1 (дисципліна «Методика викладання англійської мови» ) на тему «Teaching Listening Skills» .

Професор поділилася досвідом забезпечення ефективності навчання аудіювання, зокрема наголосила на таких аспектах:

– визначення цілей і завдань навчання аудіювання на кожному практичному занятті;

– відбір текстів для аудіювання відповідно до вимог програми, умов навчання, рівня володіння іноземною мовою учнів та їхніх інтересів; визначення умов прослуховування аудіоматеріалу; аналіз можливих труднощів (мовних, змістових та ін.) та шляхи їх усунення; визначення ефективних способів контролю тощо.

– чітке формулювання завдання та визначення кількості прослуховувань;

– поетапне формування аудитивних навичок («pre-listening», «while-listening», «post-listening»);

Практичний інтерес викликали стратегії навчання аудіювання «bottom-up» і «bottom-down».

Актуальним для студентів було дізнатися про види автентичних матеріалів та їх відбір для навчання аудіювання.

Студенти брали активну участь у дискусії і висловлювали свої міркування. Такі лекції суттєво поглиблюють знання студентів із методики навчання англійської мови та сприяють розвитку іншомовної професійної компетентності.

Захід організований д.п.н., проф. завідувачкою кафедри практики іноземної мови та методики викладання Бідюк Н. М.

Колектив кафедри і студенти висловлюють вдячність Ірині Павлівні за змістовну, інформативну та цікаву лекцію.