Інтерактивний тренінг для майбутніх педагогів/філологів “Особистість та її ідентичність”

17.03.2023 року для студентів другого курсу спеціальностей «Середня освіта. Англійська мова і література», «Філологія. Прикладна лінгвістика» проведено тренінг на тему «Особистість та її ідентичність». Ініціювала тренінг Наталія РАТУШНЯК – тренерка, старший викладач кафедри теорії та методики соціально-гуманітарних дисциплін Хмельницького ОІППО, аспірантка Хмельницького національного університету (спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки).

Мета тренінгу полягала у розвитку громадянської компетентності здобувачів вищої освіти у контексті реалізації Стратегії розвитку громадянської освіти  на період до 2030 року.

Завдання тренінгу – сприяти формуванню активної громадянської позиції, громадянської та національної ідентичності особистості, позитивної самооцінки й усвідомленню унікальності особистості кожної людини.

Спеціальні ефекти тренінгу: розвиток лідерства, вміння працювати у команді, соціальної відповідальності, самоідентифікації (Я-ідентичність), рефлексії, критичного мислення, комунікативних здібностей, творчого потенціалу, оволодіння навичками роботи з цифровими застосунками «Jamboard», «Mentimeter» .

Під час тренінгу обговорювалися важливі питання:

• Що таке ідентичність?
  • Яку роль відіграє ідентичність та самовизначення в житті людини?
  • Що для мене означає бути громадянином/ громадянкою України?

Студенти активно дискутували, аргументували, рефлексували, виконували інтерактивні вправи, розвивали вміння швидкої самопрезентації тощо.

Використання застосунку «Google Jamboard» дало змогу студентам презентувати різні виміри самоідентичності та бачити їх в інших. Ефективною була групова робота, яка мотивувала студентів до пошуку необхідної інформації, критичного мислення, продукування творчих ідей, подоланню бар’єрів щодо повноцінного самовираження.

Дружня і толерантна атмосфера тренінгу сприяла самопізнанню, саморозкриттю й усвідомленню своєї ідентичності й унікальності.

Підведення підсумків та зворотній зв’язок показав, що студенти отримали неймовірні емоції, позитивні враження, корисний досвід.

Висловлюємо вдячність Наталії РАТУШНЯК за високий рівень організації тренінгу, креативність, створення унікальної атмосфери взаємодії та взаєморозуміння.

Інформацію підготувала Наталя БІДЮК