Кроскультурний діалог в академічному форматі (Україна – США)

3 грудня 2020 року до онлайн-заняття з практичного курсу англійської мови для студентів групи СОА-17-1 долучилася Юлія Демченко, радник з питань професійної реабілітації Департаменту соціальних та оздоровчих послуг штату Вашингтон (США). У контексті суспільно-політичної тематики дисципліни, що пропонується студентам у 7-му семестрі, Ю. Демченко розповіла про соціальну проблему безхатьків у США, причини її виникнення та окреслила політику американського уряду щодо її подолання.

– Із кожним прожитим днем, ми все більше усвідомлюємо значення прислів’я «Від чуми не зарікайся…», адже жодна людина не застрахована від нещастя, – ділиться своїми думками Юлія Бражнікова, ст. гр. СОА-17-1. – Ми звикли думати, що живучи в достатку, маючи сім’ю, коханих людей та невпинно працюючи, ми не зіткнемось із несправедливістю реального світу, одним із прикладів якої є бідність. Через звичайне скорочення кадрів або конкуренцію на ринку праці мільйони людей зі своїми сім’ями опинились на вулиці без засобів на існування. Без даху над головою та впевненістю у завтрашньому дні ці люди як ніхто інший усвідомлюють цінність минулого щастя. Своїм прикладом Юлія Демченко допомогла нам зрозуміти, що ті люди, хто має бажання боротися та допомагати, об’єднавшись, зможуть викорінити бідність у нашому суспільстві. За це ми їй безмежно вдячні.

– Безперечно, проблема безхатьків актуальна і для українського суспільства. Тому студенти активно долучилися до її обговорення. Практичне заняття у такому форматі не лише сприяє збагаченню словникового запасу студентів з актуальної тематики, розвиває навички іншомовної комунікації, а й формує їхні соціальні навички (soft skills), які є надзвичайно важливими для майбутньої педагогічної діяльності, – переконана Олена Мартинюк, викладач практичного курсу англійської мови.

Студенти групи СОА-17-1 щиро вдячні завідувачу кафедри практики іноземної мови та методики викладання проф. Н. М. Бідюк і доц. О. В. Мартинюк за організацію зустрічі на високому професійному рівні!

Юлія Бражнікова, ст. гр. СОА-17-1
Олена Мартинюк, доц. кафедри ПІМ