Перейти до вмісту

Курсова робота – без академічного плагіату

Студенти й студентки груп СОА-17, СОА-18 та ФПЛ-18 (освітні програми «Англійська мова і література» та «Філологія. Прикладна лінгвістика») та д-р. пед. наук, доц. Рогульська Оксана Олександрівна (відповідальна за курсові роботи) й канд. пед. наук, доц. Тарасова Ольга Володимирівна (викладає дисципліну «Основи наукових досліджень») 19 квітня 2021 року взяли участь у вебінарі з теми «Курсова робота – без академічного плагіату», організованому за підтримки Національного агентства із забезпечення якості вищої світи.

Спікерами заходу були Валентина Візнюк, директорка бібліотеки Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, та Алі Тахмазов, виконавчий директор компанії Plagiat.pl.

https://www.facebook.com/strikeplag/videos/515304279499525

Питання, які обговорювалися під час вебінару:

1. Академічна доброчесність – повага до інтелектуальної власності.

2. Soft skills у процесі виконання курсової роботи.

3. Запобігання академічному плагіату в курсовій роботі.

4. Значення технічної перевірки курсової роботи на наявність ознак академічного плагіату для забезпечення політики доброчесності.

5. Прототип інтеграції з базою даних УкрІНТЕІ системи StrikePlagiarism.com.

6. Індивідуальна перевірка в науковій базі RefBooks.

Презентована інформація виявилася особливо актуальною й релевантною з огляду на те, що саме зараз студенти й студентки працюють над курсовими роботами з лексикології англійської мови та методики викладання іноземної мови. Процес написання курсової для багатьох перетворюється на боротьбу за збільшення відсотку оригінальності, і це знищує бажання навчатися й займатися науковою роботою. Плагіат – це крадіжка. Насправді, написати самотужки – це простіше й швидше, ніж годинами шукати джерела для копіювання й спосіб «підвищення унікальності». Любі студенти, пам’ятайте: мистецтво перефразування може іноді стати в нагоді, але по-справжньому унікальні та якісні роботи створюють інакше!