16 березня 2021 року відбувся онлайн Міжрегіональний круглий стіл «Забезпечення якості освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії у галузі 01 «Освіта / Педагогіка».

Учасниками круглого столу були:

> Хмельницький національний університет (д.пед.н., професор Третько В.В., д. пед. н., професор, гарант ОНП 011 Освітні, педагогічні науки Бідюк Н.М., д. пед. н., професор Андрощук І.В., д. пед. н., професор Білецька Г.А.);

> Національний університет «Львівська політехніка» (д.пед. н., професор Козловський Ю.М., д.пед. н., професор Мукан Н.В., к. пед. н., доцент, гарант ОНП 011 Освітні, педагогічні науки Стечкевич О.О., д. н. держ. упр., професор, гарант ОНП 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) Криштанович М.Ф.);

> Мукачівський державний університет (д. пед. н., доцент, гарант ОНП 011 Освітні, педагогічні науки Бондар Т.І., д. пед. н., доцент, гарант ОНП 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) Атрощенко Т.О.);

> Прикарпатський національний педагогічний університет імені Василя Стефаника (д. пед. н., професор Стинська В.В., к. пед. н., доцент Прокопів Л.М.);

> Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. (д. пед. н., професор Чепіль М.М., д. пед. н., професор, гарант ОНП «Загальна педагогіка та історія педагогіки» за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки Кобрій О.М., д. пед. н., професор Невмержицька О.В., д. пед. н., професор Карпенко О.Є., к. пед. н., доцент Федорович А.В.).

Під час круглого столу обговорено такі питання:

> внутрішнє забезпечення якості ОНП;

> інтернаціоналізація ОНП підготовки докторів філософії;

> співпраця зі стейкхолдерами: кращі практики та перспективи;

> академічна доброчесність та якість наукових досліджень.

Відбулися презентації проектів ОНП та їхнє обговорення. Учасники висвітлили специфіку ОНП; особливості забезпечення професійного розвитку науково-педагогічних працівників; внутрішньої та зовнішньої академічної мобільності аспірантів та викладачів; досвід налагодження співпраці із працедавцями; можливості розвитку культури академічної доброчесності, як важливого компоненту корпоративної культури сучасного університету; а також висловили рекомендації щодо удосконалення ОНП підготовки докторів філософії у галузі 01 «Освіта / Педагогіка».

За підсумками зустрічі ухвалено рішення про проведення Міжрегіонального круглого столу «Забезпечення якості освітньо-наукових програм підготовки докторів філософії у галузі 01 «Освіта / Педагогіка» на періодичній основі, що дасть змогу вдосконалювати ОНП спеціальностей 011 «Освітні, педагогічні науки» та 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)» з урахуванням конструктивних ідей та кращих практик, апробованих у вітчизняних університетах.

Дякуємо всім учасникам круглого столу за співпрацю та обмін досвідом, а також модератору круглого столу Наталії МУКАН.