Онлайн-лекція з дисципліни «Історія зарубіжної літератури» на тему «Французька література XVII ст. Жан де Лафонтен. Соціальні байки Жана де Лафонтена»

26.10.2020 р. Рогульська Оксана Олександрівна, доцент кафедри практики іноземної мови та методики викладання, провела онлайн-лекцію з дисципліни «Історія зарубіжної літератури» на тему «Французька література XVII ст. Жан де Лафонтен. Соціальні байки Жана де Лафонтена» для студентів 3 курсу спеціальності 014. Середня освіта. Англійська мова і література.

Метою онлайн-лекції було: ознайомити студентів з життєвим та творчим шляхом Жана де Лафонтена; поглибити знання студентів про байку, алегорію, езопову мову; розкрити своєрідність соціальної байки Жана де Лафонтена; проаналізувати байку «Зачумлені звірі»,

визначити тему та ідею твору; розвивати образне, асоціативне мислення студентів; виховувати негативне ставлення до людських недоліків і вад.

Лекцію було проведено на платформі ZOOM із використанням презентації в програмі PowerPoint, матеріалів розміщених в модульному середовищі для навчання (тексти байок; аудіофайли); відеоматеріалів з YouTube. На занятті окрім традиційних методів навчання (розповідь, демонстрація), використовувалися методи інтерактивного навчання (дискусія, дебати, обмін ідеями), що сприяють підвищенню позитивної мотивації студентів до навчальної діяльності, розвивають комунікативні здібності, осучаснюють освітній процес.

Лекцію відвідав учитель зарубіжної літератури вищої категорії, вчитель-методист, заступник директора з виховної роботи Хмельницької середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів №21 Комочкова Оксана Дмитрівна, яка є одним із стейкхолдерів освітньої програми «Англійська мова і література» та сприяла вирішенню низки питань щодо оновлення змісту та підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти.

Після лекції студенти мали унікальну можливість поспілкуватися з практиком з багаторічним досвідом, поставити питання та отримати відповіді, які, можливо, посприяють здійснити вірний вибір майбутньої професії. Студенти вдячні Оксані Дмитрівні за відверте спілкування та яскраві приклади з професійного життя.