«Публікаційна діяльність дослідника на засадах академічної доброчесності»

26 лютого 2021 в рамках співпраці з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України відбувся вебінар «Публікаційна діяльність дослідника на засадах академічної доброчесності» , в якому взяли активну участь аспіранти кафедри М. Афонченко, І. Березніцька, А. Пономаренко.

Мета наукового заходу полягала в розвитку умінь окреслення термінологічного поля сфери публікаційної діяльності дослідника.

Головними спікерами-модераторами виступили відомі українські науковці Мирослава Вовк, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України; Олена Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Аспіранти отримали цінний науково-практичний досвід щодо розвитку публікаційної активності, академічної культури, публікаційної етики; підвищення рівня культури читання наукового тексту, використання кількаслів’я, розпізнавання фактчекінгу у науково-освітньому публікаційному просторі; підготовки та висвітлення результатів дослідження у фахових та міжнародних наукових виданнях.

Для дослідників-початківців вагомим досвідом також стало ознайомлення з результатами реалізації проєктів «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», «МЕДІА&ВЧИТЕЛЬський кампус», у межах яких було створено «Мультимедійний словник з інфомедійної грамотності», підготовлено посібник «Академічне письмо: лінгвокультурологічний підхід» з урахуванням досвіду Варшавського університету «Писання і публікація наукових текстів».

Висловлюємо вдячність організатором вебінару за високий професіоналізм та культуру презентації наукових здобутків.

Завідувач кафедри іншомовної освіти та міжкультурної комунікації
Наталя БІДЮК