Відкрита лекція з дисципліни «Лексикологія англійської мови»: інтерактивність в умовах дистанційного навчання

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри ПІММВ Лапшина Ольга Олександрівна провела відкриту онлайн-лекцію з дисципліни «Лексикологія англійської мови» на тему «Історичний розвиток словникового складу англійської мови» (Historical Development of the Vocabulary) за допомогою інформаційно-комунікативної технології «ZOOM». Викладач ознайомила студентів із процесом історичного розвитку словникового складу англійської мови, зокрема такими поняттями як «архаїзми», «історизми», «неологізми», а також продемонструвала їхні різновиди та характеристики на прикладах англійської мови.

Освітня мета відкритої лекції полягала у поглибленні знань студентів про лексикологію англійської мови як навчальну дисципліну, формуванні у них мовної здогадки та мовленнєвої реакції і покращенні їхніх навичок користування онлайн-ресурсами у мережі Інтернет. Варто зазначити, що викладач активно використовувала інноваційні мультимедійні онлайн-платформи «Kahoot» та «Socrative». Вони дозволили студентам плідно взаємодіяти між собою та виконувати інтерактивні тестові завдання. Ці онлайн-платформи передбачають виконання завдань за допомогою мобільних додатків що, безперечно, є сучасним трендом в освіті XXI століття.

Відкриту онлайн-лекцію відвідали викладачі кафедри, а також вчитель вищої категорії, вчитель-методист Комочкова Оксана Дмитрівна, яка є заступником директора з виховної роботи СЗОШ І-ІІІ ступенів № 21. Варто зазначити, що згаданий заклад середньої освіти є стейкхолдером освітньо-професійної програми «Англійська мова і література».

Під час зустрічі виникло багато ідей щодо подальшої співпраці.