Перейти до вмісту

Виховний захiд до Дня Героїв Небесноi Cотнi

6 лютого 2021 року провідний бібліотекар Наукової бібліотеки Хмельницького національного університету Гогільчина Антоніна Олександрівна провела урок пам’яті «Герої Небесної Сотні Хмельниччини» для студентів 1-4 курсів спеціальностей 014 Середня освіта (освітня програма «Англійська мова і література») та 035 Філологія (освітня програма «Філологія. Прикладна лінгвістика») (відповідальна за виховну роботу – доц. Тарасова Ольга Володимирівна).

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності, зазначено на сайті Українського інституту національної пам’яті https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/20-lyutogo-den-geroyiv-nebesnoyi-sotni.

Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символом Свободи. Саме тому, Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції, визвольних змагань часів Другої світової війни.

Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір.

Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, і, головне, державу, яка здатна захистити суверенітет.

«Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності, серед яких були й хмельничани. Герої Небесної Сотні – уособлення людської, громадянської та національної відваги й самовідданості.

Фільми про Революцію Гідності, зокрема події 18–20 лютого 2014 року

1. «Зима, що нас змінила» (7 фільмів), режисер Володимир Тихий (2013–2014). https://www.youtube.com/watch?v=h6XQYnTcg28

2. «Майдан», режисер Сергій Лозниця (2014). https://www.youtube.com/watch?v=UbKGMwY8eEI

3. «Правда Майдану», режисери Андрій Солоневич, Дмитро Ломачук (2014). https://www.youtube.com/watch?v=d_Cfno7Wb5I

4. «Зима у вогні», режисер Євген Афінєєвський (2015). https://www.youtube.com/watch?v=RibAQHeDia8

5. Відеоматеріали на тему Майдану та про діяльність Національного музею Революції Гідності можна знайти на YouTube каналі: https://www.youtube.com/channel/UCtbhvvtL8TUazkrqvrs_eRw/featured