Перейти до вмісту

Флешмоб до Всесвітнього дня поезії

«Поезія – це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі»…

Ліна Костенко

Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щороку 21 березня. Вперше відзначено 21 березня 2000 року.

Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: «Поезія це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Поезія головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».

Поезія, написана про Україну, зворушує, надихає, щемить в душі й серці. Вірші по-особливому розкривають образ України, її красу та велич. Влучні слова від українських поетів завжди надихають у потрібний момент. Більше року в Україні триває страшна, болюча, жорстока війна. Сучасні українці акумулюють свій біль і горе від війни у вірші – воєнну лірику українства 21-го століття. Ці слова назавжди закарбуються в історії й нікому не дозволять забути те, що відбувається в Україні зараз!

До Дня поезії студенти декламують вірші про війну в Україні

Організатори
► Наукова бібліотека
► Оксана Рогульська, доцентка кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації

Учасники
► Студенти спеціальності «Середня освіта (мова і література (англійська))» факультету міжнародних відносин і права Хмельницького національного університету

  1. Попик Валерія
  2. Гнапінська Діана
  3. Зінькова Вероніка
  4. Водяна Юлія
  5. Огурцова Діана
  6. Панчоха Ілона

Міністерство культури та інформаційної політики України вирішило створити сайт Поезія Вільних (https://warpoetry.mkip.gov.ua/ ), де збирати вірші про війну в Україні 2022 року. Кожен охочий може надіслати сюди свої твори. На думку організаторів ініціативи – завдяки віршам воєнного часу можна буде якнайкраще розповісти історію України цього періоду.

Джерела: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%96%D0%B9_%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8C_%D0%BF%D0%BE%D0%B5%D0%B7%D1%96%D1%97

https://tsn.ua/ukrayina/virshi-pro-viynu-yak-zvorushlivi-rimuvannya-dopomagayut-perezhiti-vazhki-chasi-2206732.html

Ілюстрація: Iryna Babenko (@babenkoirusa) (Instagram • Behance) https://www.behance.net/babenkoirusa

Інформацію підготувала Оксана Рогульська