Перейти до вмісту

Формуємо громадянську свідомість студентської молоді!

22 березня представниця Освітнього Центру Верховної Ради України Мар’яна Хороша провела інтерактивне заняття на тему «Демократичне суспільство та його цінності» для студентів й студенток груп СОА-18, ФПЛ-18 та ФПЛ-19 (освітні програми «Англійська мова і література» та «Філологія. Прикладна лінгвістика»).

Мета громадянського виховання – формувати національну свідомість молоді як невід’ємну частину культури особистості. У Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0641729-15#Text йдеться про те, що сьогодні українська держава та її громадяни стають безпосередніми учасниками процесів, які мають надзвичайно велике значення для подальшого визначення, першою чергою, своєї долі, долі своїх сусідів, подальшого світового порядку на планеті. У сучасних важких і болісних ситуаціях викликів та загроз і водночас великих перспектив розвитку, кардинальних змін у політиці, економіці, соціальній сфері пріоритетним завданням суспільного поступу, поряд з убезпеченням своєї суверенності й територіальної цілісності, пошуками шляхів для інтегрування в європейське та євроатлантичне співтовариство, є визначення нової стратегії виховання як багатокомпонентної та багатовекторної системи, яка великою мірою формує майбутній розвиток Української держави.

Під час заняття відбулося спілкування студентської молоді з представницею Освітнього Центру ВР: учасники мали можливість поглибити свої знання про роль парламенту в демократичній державі, права та обов’язки народних депутатів, принципи роботи Верховної Ради України. Йшлося також про важливість участі молоді у виборах, оскільки, як зазначають експерти, одним із чинників пасивності молоді є низький рівень обізнаності у виборчому праві й можливостях громадян. Урок пройшов динамічно й цікаво, з використанням активних методів взаємодії – інтерактивної бесіди та гри.

Пані Мар’яна, яка є випускницею Хмельницького національного університету 2017 року й наразі бере участь у програмі стажування USAID (United States Agency for International Development), люб’язно відповіла на усі запитання студентів й студенток, а також поділилася власним досвідом громадської діяльності. Зокрема, розповіла про можливості участі молоді у програмі стажування у Парламенті України, яка впроваджується за підтримки USAID впродовж останніх 25 років. Програма парламентського стажування допомагає Верховній Раді України залучати найкращих студентів та випускників закладів вищої освіти до роботи в парламентських комітетах та управліннях Апарату Верховної Ради України. Таким чином Програма надає молодим фахівцям можливість долучитися до законотворчої роботи, здобути практичний досвід, створює передумови для їх професійного зростання й успішної громадсько-політичної діяльності. «Програма стажування – це прекрасна можливість для молоді не лише спостерігати за державотворчим процесом, а й самим брати у ньому участь. Програма заохочує до саморозвитку та набуття лідерських якостей», – зазначила пані Мар’яна.

Громадянське суспільство і діюча демократія потребують активних і залучених громадян, яким притаманна громадянська культура, громадянська свідомість, потреба в суспільній діяльності, почуття обов’язку, патріотизм, справедливість, вміння робити свідомий моральний вибір. Виховання громадянськості є однією з умов становлення людей, що спроможні відновити суспільство і дух нації та розвинути ідею державності, спрямовану на людину, наголошують експерти порталу http://osvita.ua/.

Співпраця з Освітнім Центром Верховної Ради України – важливий крок на шляху формування громадянської свідомості молоді. Висловлюємо щиру подяку Мар’яні Хорошій за плідну співпрацю на шляху особистісного зростання й формування активної громадянської позиції нашої університетської молоді!

Відповідальна за виховну роботу – Ольга Тарасова