Перейти до вмісту

Виховний захiд до Дня Європи

11 травня 2021 року завідувачка сектору електронної бібліотеки Хмельницького національного університету Таланчук Оксана Болеславівна провела віртуальну екскурсiю країнами Євросоюзу для студентів 1-4 курсів спеціальностей 014 Середня освіта (освітня програма «Англійська мова і література») та 035 Філологія (освітня програма «Філологія. Прикладна лінгвістика») (відповідальна за виховну роботу – доц. Тарасова Ольга Володимирівна).

День Європи – свято, яке відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня. Свято було встановлено «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003. Для України це радше день-нагадування, день-знак, день-вектор як для країни, котра прагне стати повноправною частиною європейської спільноти і має на це всі права та підстави. День Європи – чудовий привід висловити підтримку Європейському Союзу та сформувати позитивну думку у студентської молоді щодо вступу України до ЄС.

Студенти й студентки дізналися низку цікавих фактів про Євросоюз, зокрема:

– Представництво Європейської Комісії в Україні з’явилося у Києві майже одразу після проголошення Незалежності – 1993 року.

– У 2012 році Євросоюз став лауреатом Нобелівської премії миру.

– Після виходу у 2020 році Великої Британії, ЄС нараховує 27 країн-учасниць.

– У ЄС немає власних збройних сил, однак більшість країн-учасниць входять до НАТО.

– Музика європейського гімну взята з Дев’ятої симфонії, яку Людвіг ван Бетховен написав у 1823 році.

– ЄС є найбільшим торговим партнером України.

– В Європарламенті на засіданнях можна використовувати 24 офіційні мови ЄС.

– Офіційна валюта – євро – прийнята у 19 країнах ЄС.

– Найпопулярнішим містом Європи до брекзіту був Лондон, а тепер – Париж, його відвідують найбільше туристів.

– Безвізовий режим з ЄС дозволив українцям більше подорожувати. За 2019 рік українці загалом понад 15 млн разів перетнули сухопутний кордон, подорожуючи до країн ЄС, а гості з ЄС — понад 3 млн разів приїздили до України.

Перевірити свої знання про Європейський Союз можна за допомогою Євровікторини – всеукраїнської вікторини про ЄС, що складається з 5 тематичних блоків.

https://euroquiz.org.ua/euroquiz?came_from=fb&ref_uid=100133